Haber

Tatvan Belediyesi’nde gayrimenkul satışında usulsüzlük iddiası: Ciddi suçlar var

Yeşil Sol Parti Bitlis Milletvekili Semra Çağlar Gökalp, Bitlis ve Tatvan Belediyelerinin gerçekleştirdiği gayrimenkul satışlarını Meclis gündemine taşıdı. Soru önergesi veren Gökalp, hangi gayrimenkullerin satıldığını ve gelen paranın nerede kullanıldığını sordu.

MECLİS GÜNDEMİNDE GAYRİMENKUL

Gökalp geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından konuyla ilgili bir gönderi paylaştı. Gökalp, “Kamuya ait taşınmazların Bitlis ve Tatvan Belediyeleri tarafından satışına ilişkin teklifimizi İçişleri Bakanı’na sunduk. Halk iradesini hiçe sayan tüm uygulamalara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz ve takipçisi olacağız. süreç.” söz konusu.

“ÇOK ÖNEMLİ ETKİLERİ VAR”

Gökalp’in paylaşımından alıntı yapan gazeteci Sinan Aygül gayrimenkul satışında usulsüzlük iddialarını gündeme getirdi. Tatvan Belediyesi’nde taşınmaz satışında herhangi bir rekabet şartı bulunmadığını ve bu nedenle iptal edilmesi gerektiğini belirten Aygül, yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Belediyelerin gayrimenkul satışı meclis gündeminde. Çok önemli usulsüzlükler var. bazı satışlarda önemli hatalar Olabilecek bir soruşturma/soruşturma ve tarafsız bir yargı süreci çok önemli.Bitlis Belediyesi’nin ihalesi, katılımcı olmadığı için iptal edildi.

“BELEDİYE BABANIZIN ÇİFTLİK DEĞİLDİR”

Tatvan Belediyesi’nin satışının rekabet koşulları olmadığı gerekçesiyle iptal edilmesini bekliyorum. O satışı iptal edin. Orası babanın çiftliği değil belediye, ‘ihaleye fesat’ belgesi mi vermeli…”

GÖZLER BAŞKAN’DA

Usulsüzlük tezlerinin ardından gözler Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’ye çevrildi. Sessizliğini koruyan Geylani, şu ana kadar konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani

SALDIRI

Öte yandan bugün gazeteci Sinan Aygül saldırıya uğradı. Kendisine saldıranların Belediye Başkanı Geylani’nin savunması olduğunu söyleyen Aygül, “Tatvan’da Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylanin’in silahlı korumaları tarafından saldırıya uğradım. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum.” söz konusu. İçişleri Bakanlığı da olaya karışan belediye çalışanı ve polis memuru hakkında soruşturma başlattı. Polis memuru görevden uzaklaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu