Haber

MİT’ten nokta operasyonu! Kırmızı kategoride Osman Nuri Ocaklı tarafsız kaldı

Geçmişte MİT, MLKP adına birçok harekete talimat veren Osman Nuri Ocaklı, birçok terör hareketini organize eden MLKP’nin üst yönetim kadrolarının ortasında yer aldığı için maksatlar listesine alındı. Bursa’daki cezaevi saldırısı da dahil.

MİT, PKK/KCK mensuplarıyla birlikte Suriye’de ve ülkemizde güvenlik güçlerimize yönelik eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı konumunda bulunan Osman Nuri Ocaklı’nın yerini saha casusları aracılığıyla öğrendi. MİT’in birbirinden habersiz olarak bölgeye getirdiği casuslar, Ocaklı’yı farklı zaman ve mekanlarda takibe aldı.

MİT OPERASYON PLANINI ÖZENLE UYGULADI

MİT tarafından uygun yer ve zamanda gerçekleştirilen operasyonda, titiz çalışma sonucunda Osman Nuri Ocaklı etkisiz hale getirildi. MLKP’nin Suriye’deki en üst düzey yöneticisi olan ve Ocak 2023’te MİT tarafından etkisiz hale getirilen Ahmet Şoreş kod Zeki Gürbüz’ün ardından MLKP’nin yönetici olabilecek isimlerinden Osman Nuri Ocaklı, partiye büyük darbe vurdu. organizasyon.

OSMAN NURİ OCAKLI KİMDİR?

2000 yılından bu yana MLKP’nin Türkiye’deki silahlı aygıtı FESK’in başında bulunuyor. Bu süreçte terör eylemlerine devam etti.

Faaliyetleri sırasında PKK ile yakın örgütsel çıkarları olan Osman Nuri OCAKLI, Kasım 2014’te Irak/Kandil Bölgesi’ne taşındı. Akabinde 2015 yılında Suriye’nin Ras-El Ayn bölgesinde faaliyet göstermeye başladı.

MLKP adına Nisan 2018 prestijiyle Türkiye ve Suriye ortasındaki kaçak geçişlerden sorumlu olan Osman Nuri OCAKLI, eski MLKP Suriye şefi Baran kod Bayram Namaz’ın sağ kolu, örgütün Suriye’deki üçüncü adamı.

2019 yılında Bayram Namaz’ın etkisiz hale getirilmesinin ardından MLKP Suriye Sorumlusu olarak atanan Ahmet Şoreş kod Zeki Gürbüz’ün yardımcısı olarak göreve başlayan Osman Nuri Ocaklı, Temmuz ayı itibarıyla Suriye/Ayn Al Arab’da sorumlu düzeyde faaliyetlerine devam etti. 2022.

MLKP’nin Suriye Sorumlusu Zeki Gürbüz’ün etkisiz hale getirilmesinin ardından örgütteki konumunun yükseleceği varsayılan Osman Nuri Ocaklı, MİT tarafından etkisiz hale getirildi.

akcadagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu