Ekonomi

SOCAR Türkiye CEO’su merkez ofiste yeni görevine atandı

ANKARA (İGFA) –SOCAR Türkiye CEO’luğu görevinden istifa eden Zaur Gahramanov, SOCAR’ın Bakü’deki genel merkezinde görevine devam edecek.

15 yıldır SOCAR bünyesinde Azerbaycan, İsviçre ve son olarak Türkiye’de çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Gahramanov, SOCAR Lider Danışmanı olarak görev yapacak.

Zaur Gahramanov’dan boşalan CEO’luk görevine SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Mali İşler Lideri Elchin Ibadov atandı.

Zaur Gahramanov, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans dereceleriyle mezun olduktan sonra, 2014-2016 yılının ortalarında The University of Chicago Booth School of Business’tan (ABD) MBA derecesi aldı.

Kariyerine KPMG’nin finans ve vergi departmanlarında başlayan Gahramanov, kariyerine Ernst & Young’da devam etti. 2004-2008 yılları arasında Norveç’te Statoil’de performans yönetimi ve finans alanında çalıştıktan sonra 2008 yılında SOCAR’a katılan Gahramanov, 2013 yılına kadar SOCAR Trading SA İsviçre’de CFO (Chief Finance Officer) olarak görev yaptı. SOCAR Azerbaycan Yatırımlar Bölümü Başkan Yardımcısı olarak atanan, SOCAR Turkey Power A.Ş. CEO görevini yerine getiriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu