Haber

Abdülkerim Bardakçı: Galatasaray’da efsane olmak istiyorum

Sezon başında Konyaspor’dan soru işaretleri ile transfer olan Abdülkerim Bardakcı, rüya gibi bir sezon geçiriyor. Kısa sürede Galatasaray savunmasının vazgeçilmezi haline gelen 28 yaşındaki stoper çok değerli açıklamalarda bulundu.

Ezeli rakibi Fenerbahçe ile transfer yarışına giren Galatasaray’ın ardından tecrübeli futbolcuyu kadrosuna kattı. Çıktığı ilk haftalarda çok eleştirilen isimlerden biri olan Abdülkerim Bardakcı, lige damgasını vurarak Okan Buruk’un vazgeçilmezleri arasına girdi.

“İnşallah hedefimize ulaşacağız”

28 yaşındaki futbolcu şunları söyledi:

“Konya gibi bir şehirden İstanbul’a kadar çok kalabalık bir topluluğa geliyorsunuz. Bunun da elbette zorlukları var. Dönem başında birkaç hata yaptım, manevi olarak zorlandım ama çok şükür çalışarak ve çalışarak bunu atlattım. her hafta giyiyoruz Galatasaray camiası olarak dönem başından beri odaklandığımız tek şey şampiyonluk.En iyi çalışan ve en iyi çabayı gösteren biziz.Çok uygun bir aile ortamımız var.Bu da beraberinde getiriyor. başarı. Herkes birbiri için çabalıyor. Çabadan kimse kaçmaz. İnşallah hedefimize ulaşırız.”

“En çok pişman olduğum şey bu seviyeye erken gelememek”

“Şu anda tek odak noktam Galatasaray’da şampiyonluklar kazanmak. Umarım bir Galatasaray efsanesi olarak kalabilirim. Daha genç yaşta bu seviyeye gelseydim her şey çok farklı olabilirdi. Üzüldüğüm konulardan biri de bu.” en çok.”

“Nelson ile çok iyi anlaşıyoruz”

“Takım yettiği zaman doğal olarak savunmayı da doğru yapıyorsunuz. Nelsson ile kesinlikle çok iyi anlaşıyoruz. Arkamızda Muslera gibi bir faktör var. O bizim için çok değerli. Teknik Direktörümüz Okan Buruk ile benim için görüşmeler yapıyoruz. Hamleye katkısı var. En değerli özelliklerimden biri de arkadan oynamak. Bu anlamda kadroma daha fazla katkı sağlamak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu