Haber

İsrail Devlet Başkanı Herzog’un Angelina Jolie’nin Gazze’yi savunmasına tepkisi

Gazze’yi açık hava hapishanesine çeviren İsrail’e yönelik tepkiler devam ediyor…

Bu tepkilerden biri de ünlü yıldız Angelina Jolie’den geldi. Jolie, “İsrail’de yaşananlar bir terör eylemidir. Ancak bu, Gazze’de gidecek hiçbir yeri olmayan, yiyeceğe ve suya erişimi olmayan, tahliye olanağı olmayan, hatta temel insani ihtiyaçlara bile erişemeyen sivillerin bombalanması sırasında kaybedilen masum hayatları haklı gösteremez. sığınmak için sınırı geçme hakkı.” “söz konusu.

Jolie, İsrail’in Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği baskına da tepki göstererek ateşkes çağrısında bulundu.

Bunun üzerine İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog, ünlü yıldıza tepki göstermeye başladı.

“Gazze’de halk savaşın olduğunu biliyor”

Isaac Herzog, İngiliz televizyoncu Piers Morgan’a konuk oldu ve Hollywood yıldızını eleştirdi. Jolie’nin Gazze saldırısına ilişkin eleştirilerine tamamen karşı çıktığını belirten Herzog, ünlü oyuncunun hiçbir zaman Filistin’e veya İsrail’e gitmediğini belirtti.

“Sanırım Gazze’ye hiç gitmedi, buraya hiç gelmedi. Sahadaki gerçekleri hiç görmedi.”Herzog dedi ki: “Üzgünüm ama Gazze’deki insanlar savaş olduğunu biliyor ama onların hayatta kalmasını engelleyecek bir insani kriz yok.”“dedi.

İsrail Cumhurbaşkanı, “Aksine, Gazze’nin güney kesiminde uluslararası toplum ve İsrail tarafından kabul edilen, vatandaşların o bölgeye taşınabileceği ve tam anlamıyla ilgilenilebileceği bir güvenli bölge var.”dedi.

Herzog; İsrail, ABD, Birleşmiş Milletler ve diğer ülkeler tarafından “etkili bir şekilde destekleniyor”“Gazze’ye yapılan insani yardımda büyük ve çarpıcı bir artış” olduğunu iddia etti.

Herzog, halkının bölgeden çekilebileceğini ve bu sayede bölgeyi teröristlerden temizleyeceklerini söyledi. “Angelina Jolie, sözleriyle İsrail halkına kendini savunma hakkını vermiyor”Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu