Haber

Bornova Belediyesi Hatay’a 60 Bin Sebze Fidanı Gönderdi

Bornova Belediyesi, Hatay’da depremden etkilenen üreticilere 60 bin sebze fidanı gönderdi.

Atalık yerel tohumlarından üretilen 60 bin sebze fidesi Bornova Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Hatay’a gönderildi. Bornova’da yetiştirilen fidanlar, Tunceli-Ovacık Kooperatifi işbirliğiyle Defne ve Samandağ ilçe ve köylerinde başta yerel üreticiler olmak üzere vatandaşlara dağıtıldı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, depremden etkilenen illerde tarımın değerli bir geçim kaynağı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Barınma öncelikli ama tek sorun değil. Bölge ekonomisinin de canlandırılması gerekiyor. Bu amaçla Bornova Belediyesi olarak Bornova’dan başlattığımız tarım katkısını özellikle yerli tohum anlamında vermek istedik. ülke tarımı için hayati bir konumda olan sallantılı bölgede üreticilere dağıtımını gerçekleştirerek, İzmir ve Türkiye geneline yayılarak, “Atalık tohumlardan ürettiğimiz sebze fidelerini üreticilerin işlerini kolaylaştırmak adına teslim ettik. . Depremin yaralarının sarılması zaman alacak. Bu süreçte bölge insanının her alanda yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

bucakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu