Haber

Yakakent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘Kardeşlik Eli’ projesini başlattı

Yakakent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “Kardeşlik Eli” projesi başlatıldı.

Vakıftan yapılan açıklamada, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması için gönüllü ve bağışçılardan takviye beklediği belirtildi.

Elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, halı, mobilya takımları, oturma takımları gibi konut ortamında kullanılabilecek her türlü eşyada bağış yapılabileceğine dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yakakent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na şahsen başvurularak veya 0362 611 32 05 ve 0362 611 20 32 numaralı telefonlardan bağış yapılabilir. Kronik arızalı veya onarım gerektiren ürünler teslim alınmayacaktır.

-Vali Kılıç’tan yaz Kur’an kursu öğrencilerine ziyaret

Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, yaz Kur’an kursuna giden öğrencileri ziyaret etti.

Kılıç, Kozköy, Liman, Küplüağzı, Yassıdağ, Asmapınar, Sarıgöl, Büyükkırık, Kayalı, Kürüz ve Gürgenlik mahallelerindeki camilerde Kur’an kursunda öğrencileri ziyaret ederek sohbet etti.

Ziyarete ilçe müftüsü Fatih Çakır eşlik etti.

Yakakent’te “Akademik Gelişim Ekibi” toplantısı

Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “Akademik Geliştirme Ekibi” toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının incelendiği ve 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için gerekli planlamaların yapıldığı belirtildi.

Aynı zamanda eğitimin ana paydaşları olan veli, öğrenci ve öğretmen bazında ilçedeki başarının daha da artması için hayata geçirilecek projeler üzerinde durulduğu kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu