Haber

Su fabrikasında işten çıkarılan işçilerden eylem

Su fabrikasında görevden alınan personelden eylem

SAKARYA – Sakarya’nın Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Assu fabrikasında çalışan 8 işçi ‘verim düşüklüğü’ iddiasıyla işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçiler, sendika temsilcileriyle birlikte fabrika önünde eylem yaptı.

Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun Mahallesi’nde faaliyet gösteren Assu fabrikasında çalışan ve yaklaşık 5 aydır dinlenmeden çalıştıklarını iddia eden 8 işçi, Öz Gıda-İş Sendikası’na üye oldu. Sendikaya üye 8 işçi ‘verimlilik düşüklüğü’ iddiasıyla işten çıkarıldı. İşten çıkarılan işçiler, HAK-İŞ’e bağlı çok sayıda sendika temsilcisi ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte fabrika önünde eylem yaptı. ‘İşten çıkarılan işçileri geri alın’ sloganlarıyla harekete hiçbir fabrika yetkilisi yanıt vermedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Öz Gıda-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Hüseyin Özkan, “Bugün sendikamız Öz Gıda-İş Sendikası üyesi oldukları için ihraç edilen 8 işçi arkadaşımız hakkında karara vardık. sendikaya üye olmak anayasal bir haktır.Fazla mesailer,ödenmeyen fazla mesai ücretleri,kullanılmayan yıllık izinler personeli rahatsız etmiştir.Bu nedenlerle sendikamızda örgütlü olan tüm arkadaşlarımız buradaki kaçak ve kaçak çalışma düzeninin son bulmasını istemektedir.Assu “Patronun patronunun gördüğü şey işten çıkarılmadır. İşsizlik tehdidiyle bizi terbiye etmeye çalışanlara söz söylemekten geri durmayacağız, boyun eğmeyeceğiz. İşten çıkarılan personel geri alınsın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu