Haber

Malatya asfalta kavuşuyor

MALATYA (İGFA)– Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden MESTON firması 70 bin metrekare alan üzerine yeni asfalt plenti tesisi kuruyor.

Önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan asfalt plenti, günlük yaklaşık 7 bin ton asfalt üretimi ile yol yapımında kullanılan asfalt ihtiyacını karşılayacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte yeni asfalt plenti tesisinde incelemelerde bulundu. Tesisin son durumu hakkında bilgi alan Önder Gürkan, yeni asfalt plentinin saatte 300 ton asfalt üreteceğini belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, yeni asfalt plenti ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “İlimizdeki tüm altyapıyı hem merkezde hem de ilçelerde uyumlaştırmak için ihtiyaç duyduğumuz bu, ilimizdeki üçüncü asfalt plentimiz olacak. kırsal yer. Asfalt plentimizin kapasitesi günlük 7 bin ton olup, yatırım bedeli 400 milyon TL civarındadır. Asfalt plentimiz üretim aşamasına geldi. Birkaç gün içinde tam kapasite üretime geçeceğiz. Asfalt plentimizin bulunduğu alanda da ileriye dönük bazı planlamalar yaptık. Beyefendiler Deresi’ndeki araç parkımızın, kentte bulunan Makine İkmal Müdürlüğü’nün yönetilmesi ve kontrol altına alınması için çalışmaları buradan yürütüyor olacağız.”

Yeni asfalt plentinin Malatya’ya ve Malatyalılara hayırlı olmasını dileyen Önder Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak 6 Şubat’ta meydana gelen ve yüzyılın felaketi dediğimiz depremle altyapımız çöktü. Bir yandan yeni yerleşimler yapılırken bir yandan da kesintiye uğrayan yerleşimlerin inşası için çalışıyoruz. Malatya’da 63 lokasyonda konteyner merkezimiz var. 90 noktada çadır merkezleri var. Sadece bir konteyner kentin yol ağı 60 kilometre, altyapı dediğimiz su şebekesi 60 kilometre, kanalizasyon 60 kilometre, elektrik 60 kilometre, drenaj 60 kilometre. tarafından yapılıyor. Önümüzdeki dönemde beton ihtiyacını ve yol malzemesi ihtiyacı olan asfaltı karşılamak üzere mevcut asfalt plentlerimize ek olarak saatte 300 ton kapasiteli asfalt plenti yapılmaktadır. Önümüzdeki haftadan itibaren yeni asfalt tesisimizde üretime geçilecektir. 400 milyon TL’lik yatırım. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan altyapı çalışmalarını yürütürken bir yandan da altyapı ve üstyapı yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyor olmamız devletimizin, hükümetimizin ve belediyemizin gücünün temel göstergesidir. Asfalt plentimizin Malatya’ya ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

mazidagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu