Haber

Kuzuyayla keyifli anların doruk noktası olacak…

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe’yi cazibe merkezi haline getirmek amacıyla başlattığı çalışmalar devam ediyor. Teleferik projesinin üretimine hızla devam eden Büyükşehir, teleferiğin üst kısmında yer alan Kuzuyayla Tabiat Parkı’nda 200 bin metrekarelik alanda hazırlanan projenin çalışmalarına başladı. Teleferik projesinin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların yoğun ilgi göstereceği Kuzuyayla, doğa severlerin keyifli dakikalar geçireceği tepelerden biri olacak.

200 bin metrekarelik proje kapsamında piknik alanları, doğalgaz barbekü ünitesi, restoran, mescit, minik ev alanı, karavanlı kamp alanı, otopark, doğa okulu, fayton kafe ve satış noktaları yer alacak. Restoranın üretimine başlanırken, diğer noktalardaki çalışmalar koordineli bir şekilde devam ediyor.

Teleferik KISA SÜREDE HAZIR

Öte yandan Derbent’ten Kuzuyayla’ya ulaşacak teleferik hattındaki çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Kısa sürede açılması planlanan Kartepe Teleferik sınırı 4 bin 695 metre uzunluğunda olacak. Sistem tek halatlı, sökülebilir terminal ve 10 kişilik kabinlerden oluşacaktır. 2 istasyonun yer alacağı teleferik projesinde 73 kabin hizmet verecek. Saatte 1.500 kişi kapasiteli teleferik hattında yükseklik aralığı 1,90 metre olacak. Buna göre start 331 metre, varış 1421 metre olacak. İki istasyon arasındaki mesafe 14 dakikada aşılacaktır.

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bölgeye yönelik yatırımları sadece üst yapı ile sınırlı değil. Altyapıda da parmağı olan Büyükşehir, içme suyu ve atık su sınırları için de çalışmalar yürütüyor. Kuzuyayla’nın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaların tamamlanmasının ardından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu