Haber

Kemer’de korkutan yangın büyümeden kontrol altına alındı

Kemer’de henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını büyümeden kontrol altına alındı. Yangının çıktığı ilk dakikalardan itibaren olay yerine gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye ekiplerinin sevk ve idaresini yaptı.

Kemer merkezde bulunan Clup Med Otel yakınlarındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Yangın ihbarını alan orman, itfaiye ve belediye ekipleri çok kısa sürede müdahale etti. Yangın, çok sayıda orman, itfaiye, polis ekipleri ve vatandaşların müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alındı.

Kemer Belediyesi çalışanları, sprinkler ve su tankerlerinin takviye edildiği söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, saat 14.50 sıralarında yangın ihbarı aldıklarını belirterek, orman, itfaiye ekiplerine haber verildiğini söyledi. ve belediye ekipleri yangının çıkış noktasına önce ulaştı.

Yangının kısa sürede kontrol altına alınmasında en büyük avantajın yol olduğuna işaret eden Lider Topaloğlu, “Yangına kısa sürede müdahale edildi. KEMKUT mensupları, belediyemiz, itfaiye ve orman ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Gönüllü vatandaşlarımız da ellerinde yangın söndürücülerle gelerek yangına müdahale etti. Yaklaşık 500 metrekarelik bir alan yandı. Polis ekipleri, yangının çıkmasında sabotaj ihtimaline ilişkin gerekli araştırmayı yapıyor. Emeği geçen Kaymakamımıza, tüm kurumlara ve Kemer halkına teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Kemer Belediyesi, yangını söndürme çalışmalarına katılan gruplara ayran dağıttı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu