Ekonomi

Deprem bölgesinde hava rüzgarlı

Meteoroloji’den alınan son hava durumu tahminlerine göre; Deprem bölgesinde havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Bölgenin tamamında buzlanma ve don olayı bekleniyor. Öte yandan kuzeydoğunun Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde yoğun kar yağışıyla etkili olması bekleniyor. Kar yağışlarının Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Kırklareli kıyıları, İstanbul, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Ayrıca Marmara ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli bir kuzeyli etkisinin olması bekleniyor.

Kahramanmaraş’ta bugün hava parçalı ve çok bulutlu olacak. En düşük sıcaklık sıfırın altındadır. altında5, en yüksek sıcaklığın 1 derece olacağı tahmin ediliyor.

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin edilen Gaziantep’te rüzgar kuvvetli olarak hissedilecek.

Deprem bölgesinde sıcaklıkların Perşembe günü sıfırın altında 5 derece, en yüksek 2 derece, Cuma günü sıfırın altında 5 derece ve en yüksek 4 derece olması bekleniyor.

Hafta sonuna kadar parçalı ve az bulutlu olması beklenen havanın deprem bölgesinde eksi 5 derece ile en yüksek 10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

sarkisla-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu