Haber

Davutoğlu’ndan ‘kuffar’ tepkisi: Kılıçdaroğlu söyleseydi, Erdoğan dünyalarca canını yakmak isterdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan ve AK Parti listelerinden seçimlere katılan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Aksakal’ın muhalefete yönelik sözlerine yanıt verdi.

FOX TV yayınına katılan Davutoğlu, ‘küfür’ tabirini ‘kâfir’ olarak kullanan Aksakal için, ‘Ya bu kişi küfürün anlamını bilmiyor ya da ramazan ayında bu milletin yüzde 50’sine ‘kâfir’ diyor. .” Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu bunu söyleseydi, Sayın Erdoğan dünyalarca onun canını yakmak isterdi değil mi?” söz konusu.

Davutoğlu şunları söyledi:

DSP Genel Başkanı ‘Kâfirlere teslim olmayacağız’ dedi. Ya bu kişi küfrün anlamını bilmiyor, ya da Ramazan ayında bu milletin yüzde 50’sine ‘kâfir’ diyor, ‘Bu Kur’an’a göre insanlara ‘kâfir’ demenin bir mantığı var mı? Bu altı başkan hem mümin hem de Müslümandır. Önder Aksakal bunu bilmeden söylüyor olabilir. Kılıçdaroğlu bunu söyleseydi, Sayın Erdoğan dünyayı kendisine dar etmek istemez miydi?”

Ne oldu?

DSP Genel Lider Başkanı Aksakal, Malatya Shake Evleri’nin Temel Atma Töreninde Millet İttifakı için ‘küfür’ tabirini kullanarak, “Bu seçim geçmişte olduğu gibi sağ-sol seçimi değil, vatan millet seçimidir. 14 Mayıs’ta inşallah olur. Biz vatanımızı kâfirlere teslim etmeyeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)

sariyahsi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu