Haber

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Çubuk’ta sağlık yürüyüşü düzenlendi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Çubuk ilçesinde sağlık yürüyüşü düzenlendi.

Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, kurum başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla “Türkiye’nin 100. yılında 7’den 77’ye sağlık için yürüyorum” programı kapsamında Ankara Bulvarı’ndan Atatürk Parkı’na , vatandaşlar ve öğrenciler. yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı’nda kurulan stantlarda vatandaşlar sağlık çalışanları tarafından taramadan geçirildi.

Çubuk İlçe Sağlık Müdürü Uzman. Dr. Aytekin Kuley, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında kurum olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Etkinlikle sağlıklı yaşamın ve koruyucu sağlık taramalarının önemini vurgulamaya çalıştıklarını anlatan Kuleyen, şöyle konuştu:

“Bu programla kurum olarak 100. yıl faaliyetlerimiz kapsamında koruyucu sağlık tedbirlerini öne çıkarmaya çalıştık. Yürüyüşün ardından burada sağlık taramaları yapıldı ve sağlık kurumlarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Neler yapıldığını anlattık. Erken teşhis konusunda vatandaşlarımızın yapması gerekenler var. Beklediğimizden daha büyük bir katılım oldu. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.”

haber-koycegiz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu