Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a asgari ücreti sordular, tek cümlelik yorum yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık küme toplantısı için TBMM’ye gitti. Grup toplantısı öncesi Meclis koridorunda gazetecilerle kısa bir sohbet gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün asgari ücret açıklanacak mı yoksa bekleyelim mi?” “Beklemeye devam edin” cevabını verdi.

TOPLANTILAR ENGELLENDİ

Dün yapılan toplantının ardından açıklama yapan işçi temsilcisi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay önerilerini açıkladı. Atalay, “20 gün süren bir süreç arkadaşlar üçüncü toplantıyı yaptılar. Beni de buraya davet ettiler. Türk-İŞ 40 yıldır araştırma yapıyor. Ayın ilk günü Tür-İş’in açlık sınırı 7. bin 785 TL, yoksulluk sınırı 10 bin TL’ ifadesini kullandık, Türk-İş’in bu açıklamaya istinaden 20 günlük teklifi 7 bin 785 TL oldu denildi.Bu zamana kadar herhangi bir teklifimiz olmadı.Şimdi söyledim. teklif yukarda bakana komisyona Türk-İş’in resmi teklifi 9 bin TL’dir verirlerse masaya otururuz müzakere ederiz imzalar vermezlerse girmeyiz bu sorun.” sözlerini kullandı. Atalay, yaptığı açıklamanın ardından bakanlık binasından ayrıldı.

TİSK 9 BİN TL’Yİ BEĞENMEDİ

Türk-İş’in açıklamasının ardından gözler bu kez patron cephesine çevrildi. Patronun temsilcisi TİSK’in bu rakama sıcak bakmadığı öğrenildi. Nihai kararın, uzlaşma sağlanamadığı için son toplantıda verilmesi bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım yaptığı son açıklamada toplantı tarihinin henüz belirlenmediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu