Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100endeks haftaya %0,64 artışla 4956,02 seviyesinden başladı.

BIST 100 geçtiğimiz hafta 4.680 – 5.028 aralığında dalgalanırken haftayı %2,32 artışla 4.924 puanda kapatarak 13 Mart haftasından bu yana devam eden 3 haftalık düşüş serisini noktaladı.

Haftaya alıcılı başlayan Borsa İstanbul binaVe sigortaortalamanın üzerinde bir artışla öne çıktı. turizm, güne yatay başlamak KOBİVe yiyecek Şube haftaya düşük bir artışla başladı. Ana bölümlerin ortasında finans%0,5, Sanayi%0,56 ve hizmetşube haftaya %0,67’lik fiyat artışıyla başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında GESAN %5’in üzerinde fiyat artışı ile yükselişini sürdürüyor. daha sonra SMRTG, EUREN, KOZALVe TOASOhaftaya %2 bandında yükselişle başladı. CCOLA, YYLGD, TRAKVe MAVİHaftaya düşüşle başlayan hisseler oldu.

Borsa İstanbul genelinde BALAT, BURÇVe MARKAgüne en çok yükselen hisseler olarak başladı. GENEL, DGGYOVe EUKYOaçılışta en çok satan hisse oldu.

Dış piyasalarda Asya endeksleri hafta açılışında karışık bir görünüme sahip. Asya’nın geri kalanı biraz olumlu bir görünüme sahipken, Çin endeksleri yükselişe geçti. Haftanın ilk saatlerinde ABD vadeli endeksleri satışlarla hareket ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

nazilliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu