Haber

Aralarında ünlülerin de bulunduğu 12 kişiye sahte mahkeme kararı satarak erişimi engellediler.

İstanbulTürkiye’de optik cihazlarla hazırladığı sahte mahkeme kararını aralarında ünlülerin de bulunduğu 12 kişiye para karşılığı satarak ulusal medyada çıkan bazı haberlere erişimi engellediği iddiasıyla 7 kişi tutuklandı.

İstanbulİl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Bazı haberlerin ulusal medya kuruluşlarına erişimin engellenmesine ilişkin Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne gönderilen mahkeme kararlarının geçersiz olduğuna dair Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Tebligatın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin kimlik tespiti ve yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda sulh ceza hakimlikleri adına bazı ulusal medya kuruluşlarına gönderilen erişim kısıtlamaları incelenmiştir. Çalışmaların devamında ulusal yayın organlarına gönderilen erişim sorunlarının optik cihazlarla hazırlanmış sahte belgeler olduğu belirlendi. Çalışmaların ardından 27 şüpheli belirlendi.

Çalışmaların devamında, şebeke üyesi olduğu belirlenen 12 zanlının yakalanması için İstanbul, Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda şu ana kadar 7 zanlının gözaltına alındığı bildirildi.

Öte yandan tutuklular arasında hakkında uyuşturucu madde ticaretiyle ilgili işlem yürütülen bir şirketin yönetim kurulu başkanının da bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

mudurnu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu