Ekonomi

ABD temerrüt söylentileri Bitcoin ve borsayı karıştırdı

ABD’de borç limiti krizi devam ediyor.

3,14 trilyon dolarlık borç tavanının yükseltilmesi konusunda anlaşmaya varılamaması nedeniyle temerrüt olasılıkları yeniden tartışılmaya başlandı. Dünyanın en büyük ekonomisinin temerrüde düşme olasılığı, bitcoinriskli varlıklarda artan oynaklık.

Piyasalarda hareketlilik yaratan gelişmelerden biri de ABD Başkanı oldu. Joe Bidentarafından yapılan açıklamalar oldu.

Biden, ABD’nin temerrüde düşmesi durumunda tüm dünyanın endişeleneceğini söyledi. Biden, olası bir olumsuz senaryoda ekonominin resesyona gireceğini ve ABD’nin uluslararası prestijinin zedeleneceğini de vurguladı.

Hazine Bakanı Janet YellenBiden’ın temerrüde düşme riskine dikkat çekmesinin ardından Biden’ın bu sözleri piyasalarda büyük bir hareketlilik yarattı. dolar endeksiVe ABD tahvilleriHızla düşerken, Bitcoin ve hisse senetleri gibi riskli varlıklar fiyat kaybetti.

Enflasyon sonrası 28.000 doların üzerine çıkan BTC fiyatı 26.000 dolara geriledi.

Nasdak, SPXVe Dow Jones endeksler de aynı süreçte yönünü aşağı çevirdi. Bitcoin’in aşağı ve yukarı hareketleri altcoin piyasasında daha fazla oynaklık yarattı.

ABD’nin artan temerrüt riskinin piyasalara etkilerine ilişkin değerli isimlerden de açıklamalar geldi.

JP MorganCEO Jamie Dimon çatışmanın mali panik yaratabileceğini belirtti. Wall Street’in değerli isimleri, Janet Yellen’a yazdıkları mektupta, uzun vadede sonuçların harika olacağını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini talep etti.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu