Haber

11 yaşındaki Elif harçlığını depremzedelere bağışladı

Yalova’da yaşayan 11 yaşındaki Elif Okur, yaklaşık bir yıldır kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını depremzedelere bağışladı.

Yalova Saffet Çam Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Elif Okur, yaklaşık bir yıldır kumbarasında biriktirdiği harçlığını 10 ili etkileyen ve merkezi Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenenler için bağışlamak istedi.

Kumbarasındaki bin lirayı alan Elif, annesi Sevcan Okur ile birlikte banka şubesine gelerek beyin sarsıntısı için açılan hesaba parayı yatırdı.

Okuldaki arkadaşlarıyla birlikte harçlıklarını bağışladıklarını anlatan Okur, “Yaklaşık 1 yıldır bu parayı kumbaramda biriktiriyorum. Dün kursa giderken kumbarayı kumbara gözüme çarptı. Giriş.Daha çok ihtiyacı olana bağışlamak istedim.Bunu sadece ben değil tüm çocuklar yapıyor.İnşallah tüm çocuklara örnek olur.Paramla harçlığımı kumbaramda birleştirip bin lira yatırdım. bankada lira.” dedi.

Kızının bu davranışından çok memnun olduğunu belirten anne Okur, “Böyle şefkatli bir evlat yetiştirmekten gurur duydum. Umarım herkese örnek olur. Allah yar ve yardımcımız olsun. Geçmiş olsun” dedi. söz konusu.

findiklihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu